Jastrzębia Góra, czyli słońce i piaszczyste, zadbane plaże i jedyne w swoim rodzaju szlaki wędrowne.

Piękna miejscowość turystyczna, położona w północno-zachodniej części Pobrzeża Kaszubskiego, nad brzegiem Morza Bałtyckiego. To najbardziej wysunięta na północ osada w kraju. Jest częścią gminy Władysławowo, graniczy z osiedlem Rozewie i   Ostrowo oraz z sołectwem Tupadły.

Malowniczy zakątek, który znany jest ze swojego wybrzeża klifowego. Od zachodu wysokość klifów przekracza 33 metry. Wschodnia część miejscowości to wąwóz Lisi Jar o długości około 350 m., którego zbocza porastają stuletnie bukowi.

Obelisk_Gwiazda_Polnocy_1

Nadbrzeżny pas miejscowości ma status Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Także obszar przy plaży tworzy pas Kaszubskie Klify – specjalny obszar ochrony siedlisk zwierząt.

Jastrzębia Góra ma do dyspozycji gości trzy kąpieliska nadmorskie z szerokimi plażami – są one zlokalizowane przy ulicy Bałtyckiej oraz Rozewskiej. To wspaniałe miejsce do wypoczynku nad brzegiem morza – opalania się i pływania.

Z innych atrakcji należy wymienić choćby Lisi Jar, przy którego wlocie umieszczono pomnik upamiętniający króla Zygmunta III Wazę wracającego z wyprawy po koronę Szwecji. Warto też zobaczyć pomnik „Gwiazdę Północy” –na krawędzi klifu, przy deptaku. To pamiątkowy obelisk, wyznaczający symbolicznie najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce – które znajduje się poniżej, na plaży.

Nasze Centrum Psychoterapii usytuowane jest w naturalnie wiejskiej okolicy miasta, w pobliżu morza i centrum. 20 minut spacerem od pięknego urwistego klifu i plaży.

W terapii staramy się wykorzystać przyjazne otoczenie naszej kliniki, dlatego oferujemy naszym pacjentom:

  • aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu,
  • salę do ćwiczeń a w niej m.in. elektryczna bieżnia, rowery stacjonarne, steppery itp.
  • bilard,
  • tenis stołowy,
  • DSC_0311_rekreacja_bilardnording walking – piesze wycieczki „z kijkami” na terenach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i w pobliskich lasach w czasie wolnym, po akceptacji kadry terapeutycznej,
  • spacery brzegiem morza, nadmorskim, niepowtarzalnym klifem w czasie wolnym, po akceptacji kadry terapeutycznej,

Nadmorski klimat, spokój i urok wiejskiego życia w połączeniu z nowoczesnym zapleczem turystycznym naszej okolicy to gwarancja wspaniałego wypoczynku w chwilach wolnych od zajęć.

 

 

DSC_0620DSC_0612